ODRŽANA SVETA MISA U KAPELICI SV. JURJA MANIFESTACIJA „33 KRUNICE ZA 33 GODINE“ I BLAGOSLOV ZASTAVA

 • Published in NOVOSTI

Dana 23. travnja 2024. godine povodom blagdana Svetog Jurja, zaštitnika policije, vojske i 7. gardijske brigade „Puma“, u kapelici Sv. Jurja u vojarni 7. gardijske brigade „Puma“ u Varaždinu održana je koncelebrirana Sveta misa. Svetu misu predvodio je župni upravitelj župe Sv. Ilija vlč. Tomislav Dodlek u koncelebraciji s policijskim kapelanom Policijske kapelanije PU Varaždinske vlč. Ivicom Horvatom, a liturgijsko pjevanje predvodila je Policijska klapa Sveti Mihovil.

Prije samog početka Sv. mise članovi Moto kluba 4. gardijska - Split zajedno s članovima Udruge veterana 7. gardijske brigade Puma položili su krunicu izrađenu i blagoslovljenu u svetištu Kraljice Mira u Međugorju.

Polaganje krunice u Varaždinu dio je manifestacije „33 krunice za 33 godine“, u sklopu koje su krunice položene u još pet gradova, Čakovcu, Koprivnici, Bjelovaru, Grubišnom Polju i Virovitici. Ovim je simbolično odana počast svim preminulim žrtvama Domovinskog rata te obilježena 33. obljetnicu osnivanja 4. gardijske brigade Split.  Ovu manifestaciju Moto klub 4. gardijska brigada Split održava već punih 11 godina, a zahvaljujući suradnji Moto kluba 4. gardijske brigade Split i Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ krunica se polaže i u Gradu Varaždinu, i to već desetu godinu zaredom.

Podršku su dali župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, zamjenik zapovjednika GOMBR-e brigadir Davor Josip Babić sa suradnicima, zapovjednik 2. oklopne-mehanizirane bojne Puma bojnik Krunoslav Slavinec, načelnik PU varaždinske Predrag Benčić sa suradnicima, izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić, kao i predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata iz Varaždinske županije i Međimurske županije.

Prije samog početka Svete mise, Udruga roditelja i udovica poginulih branitelja Domovinskog rata Varaždinske županije, predstavnici PU Varaždinske, pripadnici Hrvatske vojske, članovi Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, župan Varaždinske županije te predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata sa područja Varaždinske i Međimurske županije zapalili su svijeće za sve poginule, nestale i preminule branitelje iz Domovinskog rata.

U kapelici sv. Juraja ujedno je održan obred posvećenja zastava udruge Sinovi Domovine Domovinskog rata, kojem je prisustvovao i župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, kao i načelnici općina Gornji Kneginec, Petrijanec, Sračinec i Trnovec. Župan i načelnici  prihvatili su čast da budu kumovi zastava Udruge i njezinih ogranaka.

Zahvaljujemo vlč. Tomislavu Dodleku, župnom upravitelju župe Sv. Ilija i policijskom kapelanu Policijske kapelanije PU Varaždinske vlč. Ivici Horvatu na održanoj Svetoj misi, Policijskoj klapi Sveti Mihovil, 2. OMB „PUME“, županu Varaždinske županije te svima koji su svojim dolaskom uveličali ovaj događaj.

 

 

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • B6

  B6

 • B7

  B7

 • C

  C

 • C1

  C1

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • D4

  D4

 • E

  E

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.