OBILJEŽEN DAN OSLOBOĐENJA GRADA VARAŽDINA I DAN BRANITELJA VARAŽDINSKE ŽUPANIJE

 • Published in NOVOSTI

Članovi Udruge veterana 7. gardijske brigade „PUMA“ i bivši pripadnici 7. gardijske brigade „Puma“ sudjelovali su dana 21. i 22. rujna 2022. godine na obilježavanju 31. obljetnice oslobođenja grada Varaždina i Dana branitelja Varaždinske županije.

 Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća te prigodnim govorima  kod Križa zahvalnosti u Varaždinu obilježena je 31. godišnjica Dana oslobođenja grada Varaždina i Dan branitelja Varaždinske županije.

Varaždinski dani rata trajali su od 15. do 22. rujna 1991. godine i bili su ključna točka ratnih zbivanja te su kao takvi donijeli značajnu prevagu po hrvatsku stranu.

Na svečanosti održanoj u organizaciji Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Varaždinske županije, vijence su položili  i zapalili svijeće izaslanstva udruga proisteklih iz Domovinskog rata, Grada Varaždina, Varaždinske županije te Ministarstava obrane i Ministarstva hrvatskih branitelja.

Uz predstavnike Grada Varaždina, gradonačelnika Nevena Bosilja, zamjenika gradonačelnika Miroslava Markovića, predsjednicu Gradskog vijeća Zdravku Grđan, predstavnike Varaždinske županije, župana Anđelka Stričaka, zamjenicu Silviju Zagorec, predsjednika Županijske skupštine Varaždinske županije Josipa Križanića, zamjenika načelnika Policijske uprave varaždinske Dalibora Božića, roditelje i obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, članove udruga proisteklih iz Domovinskog rata i članove Kriznog štaba, svečanosti su nazočili i izaslanik ministra obrane Maria Banožića, državni tajnik, brigadni general Zdravko Jakop te izaslanik ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda, državni tajnik Špiro Janović.

Molitvu za sve poginule, nestale, preminule branitelje predvodio je velečasni Stjepan Najman, župnik župe Sv. Nikola.

Prisutnima se u ime svih branitelja obratio Robert Puja, predsjednik Udruge veterana 7. gardijske brigade "Puma" koji je podsjetio na riječi prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana koje potvrđuju kako su Varaždinski dani rata donijeli značajnu prevagu u Domovinskom ratu. 

Čestitke je uputio i gradonačelnik Bosilj zahvalivši braniteljima na uspostavi i izgradnji Domovine dok je predsjednik Županijske skupštine Križanić dodao kako su Varaždinski dani rata prije 31 godinu bili ogromna prekretnica u nametnutom ratu, a to se na svim bojištima brzo osjetilo.

- Osim oslobađanja Varaždina, naši hrabri branitelji dokazali su svoju hrabrost i domoljublje diljem Hrvatske, od Slavonije, Zadra pa sve do Južnog bojišta i na tome im velika i vječna hvala - rekao je Križanić.

Zdravko Jakop, državni tajnik napomenuo je kako zbog onih koji su dali velik doprinos i svoje živote u stvaranju hrvatske države ne smijemo posustati u stvaranju države kakvu su oni zamislili.

Povodom Dana oslobođenja Grada Varaždina i Dana branitelja Varaždinske županije dana 22. rujna 2022. godine služena je sveta misa za sve poginule, preminule te nestale hrvatske branitelje u varaždinskoj katedrali Uznesenja blažene djevice. Svetu misu predvodio je biskup Varaždinske biskupije mons. Bože Radoš.

Na svetoj misi sudjelovali su predstavnici županijske i gradske vlasti, članovi braniteljskih udruga, obitelji i prijatelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja s područja Varaždinske županije.

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A4

  A4

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • C4

  C4

 • C5

  C5

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • E

  E

 • E1

  E1

 • E2

  E2

 • F

  F

 • F1

  F1

 • G

  G

 • G1

  G1

 • G2

  G2

 • G3

  G3

 • G4

  G4

 • G5

  G5

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.