SVEČANO OTVORENJE IZLOŽBE „RATNI PUT 7. GARDIJSKE BRIGADE „PUMA“

 • Published in NOVOSTI

U godini „ PUME“ povodom 30. obljetnice osnutka 7. gardijske brigade "Puma", Udruga veterana 7. gardijska brigada "PUMA" u suradnji s Gradskim muzejom Varaždin organizirala je prigodnu izložbu  „Ratni put 7. gardijske brigade "Puma“.

Svečano otvorenje izložbe bilo je u Gradskom muzeju Varaždin, palači Herzer, 21.09.2022. godine s početkom u 18.00 sati.

Svečanom otvorenju izložbe uz mnogobrojne građane nazočili su i udruge proistekle iz Domovinskog rata Varaždinske i Međimurske županije, državni tajnik Ministarstva obrane Republike Hrvatske brigadni general Zdravko Jakop i državni tajnik Ministarstva hrvatskih branitelja Špiro Janović, župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, gradonačelnik Grada Varaždina Neven Bosilj te gradonačelnici i načelnici s područja Varaždinske, Međimurske i Krapinsko- zagorske županije.

Nakon prigodnih pozdrava i govora izložbu je otvorio izaslanik ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda, državni tajnik Špiro Janović.

Na izložbi je prikazan ratni put 7. gardijske brigade „PUMA“ kroz autentične predmete, fotografije i video materijale iz ratne povijesti Puma, naoružanje i oprema korištena u Domovinskom ratu te izložba maketa s tematikom iz Domovinskog rata.

Ovom izložbom želi se prikazati uloga i doprinos pripadnika 7. gardijske brigade „PUMA“ u stvaranju samostalne i neovisne Republike Hrvatske kako bi se očuvale tekovine Domovinskog rata.

Ovim putem zahvaljujemo se gospodinu Miranu Bojaniću Morandiniju, ravnatelju Gradskog muzeja Varaždin te gopođi Spomenki Težak i njezinom timu na pomoći i stručnom postavu izložbe „ Rani put 7. gardijske brigade „Puma“.

Nadalje, zahvaljujemo se Vojnom Muzeju MORH-a, ravnatelju Mariu Reljanoviću, gospodinu Marinu Saboloviću i Društvu za očuvanje hrvatske vojne tradicije iz Bjelovara, gospodinu Darku Krajinoviću predsjedniku UVDR Cerić iz aero kluba „Fenix“, gospodinu Tomislavu Bošnjakoviću iz autokluba „Varteks“ na posudbi maketa za izložbu.

Županu Anđelku Stričaku i Varaždinskoj županiji, gradonačelniku Nevenu Bosilju i Gradu Varaždinu, Ministarstvu obrane Republike Hrvatske, 2. OMB „Pume“ sa zapovjednikom bojnikom Krunoslavom Slavincem, Zapovjedništvu za potporu Varaždinbreg s  zapovjednikom satnikom Mariom Kramarićem, PU Varaždinskoj, Ministarstvu hrvatskih branitelja te predsjedniku Uprave JANAF-a, Stjepanu Adaniću.

Izložba je otvorena od 21.09 - 12.10.2022. godine.
Radno vrijeme muzejskog postava za razgled: utorak - petak od 9 do 17 sati, subotom i nedjeljom od 9 do 13 sati. Ponedjeljkom i na državne blagdane zatvoreno.

 

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A4

  A4

 • A5

  A5

 • A6

  A6

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B10

  B10

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • B6

  B6

 • B7

  B7

 • B8

  B8

 • B9

  B9

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C10

  C10

 • C11

  C11

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • C4

  C4

 • C5

  C5

 • C6

  C6

 • C7

  C7

 • C8

  C8

 • C9

  C9

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.