DOČEK IVICE NERERA U BRUXELLES POVODOM 15. OBLJETNICE ULASKA RH U NATO SAVEZ

 • Published in NOVOSTI

Ivica Nerer djelatna vojna osoba i pripadnik  GOMBR-e, 2. oklopno-mehanizirane bojne „Pume“,  bivši pripadnik 7. gardijske brigade „Pume“ i član Udruge veterana 7. Gardijska brigada „Puma“ stigao je u četvrtak 25. travnja 2024. godine biciklom u Bruxelles  u sjedište NATO saveza povodom 15. Obljetnice ulaska RH u NATO savez gdje je bio organiziran doček u 11 sati.

Dolaskom u Bruxelles Ivica Nerer završio je inspirativno i fizički zahtjevno desetodnevno  putovanje dugo 1509 km ,nažalost  praćeno lošim vremenskim uvjetima.

Ivicu Nerera su po dolasku biciklom u sjedište NATO saveza dočekali, pozdravili i prigodnim govorima obratili se zamjenica pomoćnice glavnog tajnika za javnu diplomaciju Carmen Romero, zamjenik stalnog predstavnika Mirko Ujdenica i zamjenik vojnog predstavnika brigadir Emilio Turina.

Zamjenica pomoćnice glavnog tajnika za javnu diplomaciju Carmen Romero obratila se Ivici Nereru riječima „Dobro došao kući, ovo je tvoj dom“.

Zamjenik stalnog predstavnika Mirko Ujdenica istaknuo je kako mu je izuzetno drago da hrvatski vojnik na takav način bicikliranjem od Varaždina do Bruxellesa  obilježava 15. godišnjicu ulaska Republike Hrvatske u NATO savez.

Naravno i svi ostali prisutni bili su također puni hvale i emocija izuzetnim postignućem našeg Ivice Nerera.

Na kraju i sam Ivica Nerer, vidno emotivan i sretan  obratio se prisutnima rekavši:

“Ovim putovanjem iskazao sam poštovanje i zahvalnost prema svim hrvatskim braniteljima koji su se borili za hrvatsku neovisnost, a glavni motiv mog putovanja bila je 15. obljetnica ulaska Republike Hrvatske u NATO savez”.

U dočeku su sudjelovali i prisustvovali članovi Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, a u ime Udruge „PUMA“ predsjednik Robert Puja zahvalio se na pomoći prilikom organiziranja dočeka i ulaska Ivice Nerera i predstavnika Udruge „PUMA“  u sjedište NATO savez.

Također ovom prilikom zahvaljujemo se na pomoći u realizaciji ovog veličanstvenog pothvata: Ministarsvu hrvatskih branitelja, Ministarstvu vanjskih i europskih poslova RH,

Ministarstvu obrane, 2. OMB Pume, Međimurskoj i Varaždinskoj županiji te svim vojnim i civilnim djelatnicima u zapovjedništvu NATO saveza.

 

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A4

  A4

 • A5

  A5

 • A6

  A6

 • A7

  A7

 • A8

  A8

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • B6

  B6

 • B7

  B7

 • B8

  B8

 • B9

  B9

 • C

  C

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.