OBAVIJEST O ODRŽAVANJU 18. MEMORIJALA 7. GARDIJSKE BRIGADE „PUMA“ U ORIJENTACIJI

Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i Orijentacijski klub „Međimurje“ i ove godine organiziraju tradicionalni, sada već „18. Memorijal 7. gardijske brigade „Puma“ u orijentaciji“.

Udruga već 18 godina na ovaj način promovira orijentacijsko trčanje kao temeljni vojni sport te na taj način čuva tradiciju ovog sporta po kojem je nekad bila poznata 7. gardijska brigada „Puma“. Njezini su pripadnici kao reprezentativci Hrvatske Vojske sudjelovali na desetak svjetskih vojnih prvenstava te su dva aktivno i organizirali. Ujedno, Udruga na ovaj način kroz projekte civilnog društva ostvaruje svoje statutarne ciljeve. Sva natjecanja koja provodi službena su natjecanja Hrvatskog orijentacijskog saveza.

Pozivamo bivše pripadnike 7. gardijske brigade „Puma“ i  članove Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ da nazoče natjecanju prema sljedećem rasporedu:

1. lipanj 2023. (nedjelja) - Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića, Varaždinske Toplice

- okupljanje natjecatelja u 09:30 sati

- početak utrke u 10:30 sati

- proglašenje pobjednika u svim kategorijama u 12:30 sati

- očekivani broj natjecatelja: 150

1. lipanj 2023. (subota) - OPG Najman, Matinkovec

- okupljanje natjecatelja u 09:00 sati

- početak utrke u 10:00 sati

- proglašenje pobjednika u svim kategorijama u 13:30 sati

- očekivani broj natjecatelja: 200

1. lipanj 2023. (nedjelja) - Rekreacijski centar Slugovine, Seketin

- okupljanje natjecatelja u 09:00 sati

- početak utrke u 10:00 sati

- proglašenje pobjednika u svim kategorijama u 13:00 sati

- očekivani broj natjecatelja: 200

Sve etape boduju se za ekipnog pobjednika „18. Memorijala 7. gardijske brigade „Puma“ u orijentaciji“. Na natjecanju očekujemo oko 500 natjecatelja, a birati će se i najbolji klub natjecanja koji će osvojiti veliki prijelazni pokal Memorijala.

Sve ovo zahtijeva veliki organizacijski napor za Udrugu, pa pozivamo članove koji mogu sudjelovati u provedbi natjecanja da pomognu u organizaciji. Udruga će i ovog puta svima koji budu pomagali u provedbi istog osigurati okrijepu. Svi zainteresirani mogu se javiti na broj mobitela: 095 906 4824, Robert Puja.