OBILJEŽENA 32. OBLJETNICA OSNUTKA 2. GARDIJSKE BRIGADE „GROMOVI“

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“  dana 20. svibnja 2023. godine prisustvovali su obilježavanju 32. obljetnice osnutka 2. gardijske brigade „Gromovi“ u Dugom Selu.

Obilježavanje je započelo služenjem Svete mise u Župnoj crkvi Sv. Martina biskupa koju je predvodio don Branko Čagelj uz koncelebraciju  župnog kapelana vlč. Matije Sliškovića, nakon koje su se obitelji poginulih, nestalih i preminulih pripadnika 2. gardijske brigade „Gromovi“, ratni veterani, vojni dužnosnici, predstavnici vlasti, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata i drugi gosti u mimohodu uputili do spomenika poginulim hrvatskim braniteljima. Tamo su uz počasnu stražu „zelenih beretki“, veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ i pripadnika 2. mehanizirane bojne „Gromovi“, položeni vijenci i zapaljene svijeće u spomen na sve poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje.

Uz obitelji poginulih, nestalih i preminulih pripadnika 2. gardijske brigade „Gromovi“ te ratne zapovjednike i pripadnike brigade, obilježavanju su nazočili potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik predsjednika Republike Hrvatske Marijan Mareković i izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Ante Deur, ministar za branitelje Hercegovačko-neretvanske županije FBiH Oliver Soldo, državni tajnik u Ministarstvu obrane Republike Hrvatske Branko Hrg, gradonačelnik Dugog Sela Nenad Panian, predstavnici Hrvatske vojske i policije te predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Povodom obilježavanja, održana je svečana akademija u kinodvorani Preporod, na kojoj su se okupljenima obratili organizatori obilježavanja i najviši uzvanici. U ime Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ okupljene su pozdravili predsjednik Udruge Ivan Krupec te ratni zapovjednik Gromova umirovljeni general Vlado Šindler, a prigodnim govorima obratili su se i izaslanici najviših državnih dužnosnika.  U sklopu svečane akademije prikazan je i film posvećen poginulim Gromovima, autora brigadira u miru Stjepana Domjanića, a svečanost je uveličao i nastup Klape HRM-a Sveti Juraj.

Ovim putem zahvaljujemo se domaćinima na srdačnom gostoprimstvu te im još jednom čestitamo 32. obljetnicu osnutka!

• C1

C1