IZRAĐEN MURAL U ŠEMOVCU

 • Published in NOVOSTI

I ove godine nastavljamo sa aktivnostima oslikavanja murala diljem Hrvatske kojima je cilj promocija 7. gardijske brigade „Puma“ i njezinih pripadnika. U izradu murala uključene su jedinice lokalne samouprave i Ministarstvo hrvatskih branitelja, a glavni pokretač i organizator je Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

U planu je dovršetak izrade murala za koja su sredstva već osigurana i to: okolica Splita, gradovi Vinkovci, Prelog, Mursko Središće, Ivanec, Novi Marof, Krapina, Knin i Varaždin, mjesta Poličnik, Nedelišće i Pađene.

U dogovoru s lokalnom samoupravom i putem javnih poziva u planu je osiguranje financijskih sredstava i pripadajućih dozvola za izradu murala na području Republike Hrvatske, a posebno u Koprivničko-križevačkoj, Bjelovarsko-bilogorskoj, Krapinsko-zagorskoj,Osječko-baranjskoj i Varaždinskoj županiji.

 

Tako smo u sklopu navedenog u  utorak, dana 31.01.2023. godine izradili mural u Šemovcu, naselju u sastavu općine Trnovec Bartolovečki uz prometnicu D2 iz smjera Ludbrega prema Varaždinu nasuprot Osnovne škole Šemovec.

 

Naš mural s motivom 7. gardijske brigade „Puma“ oslikan je uz suglasnost na zidu ograde u Šemovcu, koji se nalazi u privatnom vlasništvu našeg bivšeg pripadnika Dražena Copana, na adresi: Koprivnička 59, Šemovec.

Dimenzije murala su 10 x 2 m, a autor murala je zagrebački umjetnik Kruno Tuđen - Thorn.

 

Zahvaljujemo gospodinu Draženu Copanu i njegovoj obitelji na suradnji, gostoprimstvu i suglasnosti za izradu murala na njegovom posjedu.

 

Priča se nastavlja....

 

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • B

  B

 • C

  C

 • C1

  C1

 • D

  D

 • D1

  D1

 • E

  E

 • F

  F

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.