OBILJEŽENA 30. OBLJETNICA VRO „MASLENICA“

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ sudjelovali su dana 21. siječnja 2023. godine na obilježavanju 30. obljetnice VRO „Maslenica“.

VRO „Maslenica“ oslobodilačka je operacija Oružanih Snaga Republike Hrvatske i pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova RH, protiv vojnih snaga tzv. "Republike Srpske Krajine" koje su na području Zadra do tada držale okupiranim područje koje je prekidalo kopnenu komunikaciju Dalmacije s područjima pod kontrolom legitimnih vlasti Republike Hrvatske u preostalom dijelu zemlje.

Obilježavanje  30. obljetnice VRO „Maslenica“ započelo je budnicom zadarske Gradske glazbe središtem Poluotoka, nakon čega je uslijedilo polaganje vijenaca kod Središnjeg križa na Gradskom groblju u Zadru. Vijenci su položeni i na spomen-obilježju 3. bojne 4. gardijske brigade "Imotski sokolovi", a u znak sjećanja na sve poginule potom i kod spomenika hrvatskim braniteljima – Kocka položene su ruže i zapaljene svijeće. S istog je mjesta krenuo i mimohod postrojbi sudionica operacije s ratnim zastavama u pratnji predstavnika udruga prositeklih iz Domovinskog rata i Orkestra OSRH duž Obale kneza Branimira te užim centrom grada do crkve Sv. Šime, gdje je služena sveta misa za Domovinu koju je predvodio vojni biskup Jure Bogdan.

 

Nakon Svete mise, održana je svečana akdemija u zadarskom Hrvatskom narodnom kazalištu kojoj su uz sudionike operacije i obitelji poginulih, nazočili i predsjednik Vlade Andrej Plenković, izaslanik predsjednika RH načelnik Glavnog stožera OSRH admiral Robert Hranj, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora saborski zastupnik Rade Šimičević, potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, potpredsjednik Vlade i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović, ministar obrane Mario Banožić i drugi ministri, ratni zapovjednik operacije general Ante Gotovina, zadarski nadbiskup MIlan Zgrablić, vojni ordinarij mons. Jure Bogdan, predstavnici MORH-a i OSRH, župan Zadarske županije Božidar Longin, župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, gradonačelnik Zadra Branko Dukić te drugi župani i gradonačelnici, zastupnici u Hrvatskom saboru i Europskom parlamentu, predstavnici Hrvatske vojske i policije te udruge proisteklih iz Domovinskog rata, zapovjednici ratnih postrojbi i drugi uzvanici.

 

Svim poginulim u agresiji na Republiku Hrvatsku, neka im je vječna slava i hvala!

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A4

  A4

 • A5

  A5

 • A6

  A6

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • C

  C

 • C1

  C1

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.