OBILJEŽENA OBLJETNICA USTROJAVANJA 1. GARDIJSKE BRIGADE „TIGROVI“

U petak, 5. studenoga 2022. godine u Zagrebu obilježena je 32. obljetnica osnutka  1. gardijske brigade „Tigrovi“ i obljetnica 1. mehanizirane bojne „Tigrovi“, a obilježavanju su nazočili i predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

Tim povodom u Crkvi Sv. Križa u Sigetu služena je sv.misa za poginule, nestale i umrle pripadnike Tigrova, a u vojarni Croatia kod spomen-obilježja poginulim Tigrovima odana je počast polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća. Svečanosti su, uz obitelji poginulih, nestalih i umrlih Tigrova te pripadnike bojne Tigrovi, nazočili izaslanik predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, savjetnik za branitelje Marijan Mareković, potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik predsjednika Vlade, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Ante Deur, ministar obrane Mario Banožić, načelnik Glavnog stožera OSRH general-pukovnik Robert Hranj, zapovjednik Gardijsko mehanizirane brigade brigadni general Dražen Ressler, gradonačelnik Grada Zagreba Tomislav Tomašević i drugi uzvanici. Tom prigodom 80 pripadnika 1. motorizirane bojne Tigrovi dobilo je crne beretke, koje su mladim Tigrovima uručili djeca poginulih hrvatskih branitelja, veterani „Tigrova“ te zapovjednik brigade brigadni general Dražen Ressler i zapovjednik bojne bojnik Marko Krpan.

Čestitamo svim bivšim pripadnicima 1. gardijske brigade „Tigrovi“ njihovu veliku obljetnicu, a svim poginulim i nestalim u agresiji na Republiku Hrvatsku, neka je vječna slava i hvala.

• C1

C1