OBILJEŽENA OBLJETNICA USTROJAVANJA 1. GARDIJSKE BRIGADE „TIGROVI“

 • Published in NOVOSTI

U petak, 5. studenoga 2022. godine u Zagrebu obilježena je 32. obljetnica osnutka  1. gardijske brigade „Tigrovi“ i obljetnica 1. mehanizirane bojne „Tigrovi“, a obilježavanju su nazočili i predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

Tim povodom u Crkvi Sv. Križa u Sigetu služena je sv.misa za poginule, nestale i umrle pripadnike Tigrova, a u vojarni Croatia kod spomen-obilježja poginulim Tigrovima odana je počast polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća. Svečanosti su, uz obitelji poginulih, nestalih i umrlih Tigrova te pripadnike bojne Tigrovi, nazočili izaslanik predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, savjetnik za branitelje Marijan Mareković, potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik predsjednika Vlade, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Ante Deur, ministar obrane Mario Banožić, načelnik Glavnog stožera OSRH general-pukovnik Robert Hranj, zapovjednik Gardijsko mehanizirane brigade brigadni general Dražen Ressler, gradonačelnik Grada Zagreba Tomislav Tomašević i drugi uzvanici. Tom prigodom 80 pripadnika 1. motorizirane bojne Tigrovi dobilo je crne beretke, koje su mladim Tigrovima uručili djeca poginulih hrvatskih branitelja, veterani „Tigrova“ te zapovjednik brigade brigadni general Dražen Ressler i zapovjednik bojne bojnik Marko Krpan.

Čestitamo svim bivšim pripadnicima 1. gardijske brigade „Tigrovi“ njihovu veliku obljetnicu, a svim poginulim i nestalim u agresiji na Republiku Hrvatsku, neka je vječna slava i hvala.  

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.