OBILJEŽENA 30. OBLJETNICA USTROJAVANJA 9. GARDIJSKE BRIGADE „VUKOVI“

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“  nazočili su dana 27. i 28. listopada 2022. godine obilježavanju 30. obljetnice ustrojavanja 9. gardijske brigade „ Vukovi“.

Dana 27. listopada 2022. godine održan je u dvorani gradskog kina koncert klape "Sveti Juraj" HRM i Jazz orkestra HV, a 28. listopada svečanost obilježavanja započela u Gospićkoj katedrali NBDM pjevanom Svetom Misom koju je predvodio Vojni ordinarij u RH biskup msgr. Jure Bogdan uz koncelebraciju vojnog kapelana župe Franje Asiškog i gospićkog župnika i pjevanje klape Sveti Juraj HRM.

Nakon Sv.mise zapaljenje su svijeće na spomen obilježju poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima u VRO “Oluja” na Ljubovu. Svijeće su zapaljene i u Širokoj Kuli na spomen obilježju ubijenim civilima i vojnicima u 2. svjetskom i Domovinskom ratu.

U 13 sati delegacije obitelj poginulih i umrlih „Vukova“, ratnih zapovjednika 9. gardijske brigade „Vukovi“  i Udruge ratnih veterana 9. gardijske brigade „Vukovi“, svih gardijskih brigada, Grada Gospića, Grada Otočca i Ličko-Senjske Županije te ostalih udruga proisteklih iz Domovinskog rata i pojedinaca položili su vijence i zapalili svijeće na spomen obilježju poginulim Vukovima u vojarni "9. gardijske brigade „VUKOVI" u Gospiću uz visoke vojne počasti.

Čestitamo svim bivšim pripadnicama i pripadnicima 9. gardijske brigade „Vukovi“ veliku 30. obljetnicu, a svim poginulim i umrlim, neka je vječna slava i hvala.

• A1

• C1