POZIV NA POLAGANJE VIJENCA I PALJENJE SVIJEĆA POVODOM OBILJEŽAVANJA 27. OBLJETNICE VOJNO- REDARSTVE OPERACIJE „ MAESTRAL“

  • Published in NOVOSTI

Pozivamo obitelji poginulih, nestalog i preminulih pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“,  bivše pripadnike brigade, te članove Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, da nazoče polaganju vijenca i paljenju svijeća kod Križa branitelja na Varaždinskom groblju dana 7.9.2022. godine u 18:00 sati povodom obilježavanja 27. obljetnice vojno- redarstvene operacije „Maestral“.

 Vojno - redarstvena oeracija „Maestral“ trajala je od 7. rujna do 15. rujna 1995. godine.

U osam dana, koliko je trajala operacija Maestral, udružene snage Hrvatske vojske, Hrvatskog vijeća obrane i Armije BiH postigle su znatne uspjehe na bojištu. Osim što je je oslobođeno veliko područje zapadne Bosne, gradovi Šipovo, Jajce i Drvar, ovladani su važni planinski prijevoji Oštrelj i Mlinište, te planina Vitorog, Demirovac, Jastrebnjak i Klekovača, a neprijateljske snage 2. krajinskog korpusa još su jednom doživjele poraz u kojem su bile potpuno razbijene.

Tijekom vojno - redarstvene operacije „Maestral“ poginulo je 8 pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“ : Milan Kerežija, Damir Golubić, Božida Horvat, Ivica Tot, Viktor Kaurin, Goran Mikočević, Vlado Bukal i Vladmir Vujec.

 

Neka im je vječna hvala i slava! 

PODACI O UDRUZI

Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

Harambašićeva 34 42000 Varaždin

Predsjednik : 095 906 4824

Tajnik: 095 230 0652

administrativni tajnik 095 230 0650

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

 

UVJETI KORIŠTENJA

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.