OBILJEŽENA 29. OBLJETNICA USTROJA 5. GARDIJSKE BRIGADE „SOKOLOVI“

 • Published in NOVOSTI

U sklopu obilježavanja 29. obljetnice ustroja 5. gardijske brigade „Sokolovi“, dana 5. listopada 2021. godine,  u vojarni “5. gardijske brigade Slavonski sokolovi” u Vinkovcima položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod spomen-obilježja poginulim pripadnicima.

Vijence su položili i zapalili svijeće: Udruga roditelja poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, Udruga veterana 5. gardijske brigade “Sokolovi”, predstavnici udruga gardijskih postrojbi proisteklih iz Domovinskog rata, general-pukovnik Boris Šerić u pratnji brigadnog generala Mije Validžića i prvog dočasnika HKoV-a časničkog namjesnika Dalibora Dumbovića, župan Vukovarsko-srijemske županije Damir Dekanić, gradonačelnik Vinkovaca Ivan Bosančić.  

Udruga veterana 5. gardijske brigade „Sokolovi“ organizirala je i likovnu izložbu pod nazivom "I dalje u pokretu“, autora Berislava Medića, koja je postavljena u galerijskom prostoru vinkovačkog Gradskog kazališta „Joza Ivakić“.

Ujedno članovi Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ poklonili su veliku drvenu  metarnu krunicu, rad našeg člana Maria Ždravca, kapelanu fra Mati Vincetiću u  kapelici Kraljice sv. Krunice i Sv. Ivana Kapistrana koja se nalazi u vojarni „5. gardijske brigade Slavonski sokolovi“ gdje se nalaze imena svih poginulih i nestalih pripadnika 3., 5. i 7. gardijske brigade. Takve drvene metarne krunice s oznakom 7. gardijska brigada „Puma“ nalaze se još u planinarskoj kući „Puma“ na Velikoj Duvjakuši na Dinari i u Kapelici Sv. Jurja u vojarni 7. gardijske brigade „Puma“.

Čestitamo svim pripadnicama i pripadnicima 29. obljetnicu osnutka 5. gardijske brigade „Sokolovi“.

Svim poginulim i umrlim „ Sokolovima“ neka je vječna slava i hvala.

 

 • 1

  1

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

 • Izloba Sika

  Izloba Sika

 • Krunica 2

  Krunica 2

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.