Na Velikoj Duvjakuši na Dinari obilježena obljetnica pogibije 31 i nestanka 1 pripadnika 7. gardijske brigade "PUMA"

 • Published in NOVOSTI

Pod nazivom „Sa Dinare u „Oluju“, Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, u suradnji sa Planinarskom udrugom „Dinaridi“, HGSS stanicom Split, Ministarstvom hrvatskih branitelja i Ministarstvom obrane organizirala je obilježavanje obljetnice pogibije 31 i nestanka 1 pripadnika 7. gardijske brigade „PUMA“, koje je ove godine održano 29. lipnja.

Više od 300 suboraca, članova obitelji, hrvatskih branitelja, Udruga proisteklih iz Domovinskog rata i planinara iz cijele Hrvatske, predstavnika institucija i lokalne samouprave okupili su se na Suhopolju kod Ježevića od kuda su ih do Velike Duvjakuše trebali prevesti helikopteri HRZ, no zbog vremenskih neprilika na Dinari odavanje počasti 31 i 1 nestalom pripadniku 7. gardijske brigade „PUMA“, Sveta misa i druženje kod planinarske kuće „Puma“ je otkazano.

Od 2012. godine otkada se pohodi na spomenik, ovo je prvi put da nismo uspjeli na Velikoj Duvjakuši obilježiti obljetnicu pogibije 31 i nestanka 1 pripadnika 7. gardijske brigade „PUMA“.

Program obilježavanja i komemoraciju održali smo u Vrlici, u župnoj crkvi Gospe od Ružarja gdje smo sve prisutne podsjetili na ratni put 7. gardijske brigade „Puma“ i ostalih postrojbi HV-a koje su u tijeku Domovinskog rata sudjelovale u vojnim operacijama na Dinari. Nakon toga, predstavnici i izaslanstva Predsjednice, Sabora RH, Vlade RH, Ministarstva obrane RH, Ministarstva hrvatskih branitelja, županija, gradova, općina i udruga proizašlih iz Domovinskog rata položila su cvijeće i zapalila svijeće na oltaru.

Misno slavlje predvodio je fra Božo Duvnjak, gvardijan Visovački uz asistenciju fra Stojana Damjanovića i vlč. Ivice Horvata, kapelana PU Varaždinske i 2. mehanizirane bojne Pume. 

Nakon toga, uputili smo se na izvor Cetine gdje je za sve sudionike organiziran ručak i osvježenje koje su pripadnici HGSS-a i PU Dinaridi teretnim vozilima dopremili sa Velike Duvjakuše.

Udruga zahvaljuje na velikoj pomoći PU „Dinaridi“, HGSS stanica Split, Gradu Vrlika, DVD Vrlika, Ministarstvu hrvatskih branitelja, Ministarstvu obrane i posadama helikoptera, koji su svojim angažmanom uvelike pomogli da se ne zaborave 32 heroja.

 

 • 1

  1

 • 10

  10

 • 11

  11

 • 12

  12

 • 13

  13

 • 14

  14

 • 15

  15

 • 16

  16

 • 17

  17

 • 18

  18

 • 19

  19

 • 2

  2

 • 20

  20

 • 2019 07 02 Dinaraisk

  2019 07 02 Dinaraisk

 • 21

  21

 • 22

  22

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

 • 7

  7

 • 8

  8

 • 9

  9

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 Varaždin

  Tel : 042 230 065

  Mob : 095 906 4824

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.