ISPRAĆAJ IVICE NERERA - BICIKLOM IZ VARAŽDINA DO BRUXELLESA

 • Published in NOVOSTI

Dana 15. travnja 2024. godine u ponedjeljak, u 3,00 sata, Ivica Nerer ispred vojarne 7. gardijske brigade „Puma“ krenuo je na put biciklom od Varaždina do Bruxellesa dug 1.509 kilometara čime će obilježiti 15. obljetnicu ulaska Republike Hrvatske u punopravno članstvo NATO-a.

Tim povodom, dana 12. travnja 2024. godine, u petak, Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata, hrvatski branitelji te predstavnici Ministarstva obrane, Ministarstva hrvatskih branitelja i PU Varaždinske ispratili su Ivicu Nerera, bivšeg pripadnika 7. gardijske brigade „PUMA“, člana Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i još uvijek djelatnu vojnu osobu, pripadnika GOMBR-e, 2. oklopno mehanizirane bojne „PUME“.

Ispraćaj Ivice Nerera organiziran je u petak kod Križa zahvalnosti kod Crkve Sv. Nikole u Varaždinu i kod Spomenika poginulim i nestalim braniteljima Domovinskog rata u Perivoju Zrinskih u Čakovcu gdje je održana prigodna molitva i blagoslov putnika koju su vodili vojno- policijski kapelani vlč. Ivica Horvat i vlč. Vjekoslav Vidaček.

Putovanje Ivice Nerera trajat će deset dana, a 25. travnja trebao bi stići na svoje odredište pred sjedite NATO saveza u Bruxellesu. 

Ivica Nerer do sada  je biciklirao po triput u Knin i u Vukovar.

Ispraćaju Ivice Nerera na daleki put nazočio je župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, predstavnik Ministarstva obrane Tihomir Marčec i predstavnik Ministarstva hrvatskih branitelja Dinko Tandara.

Župan Varaždinske županije Anđelko Stričak poželio mu je sigurnu vožnju i sretan dolazak na odredište, nakon čega je s predstavnicima Udruga, Ministarstva obrane, Ministarstva hrvatskih branitelja i PU Varaždinske zapalio svijeće za poginule hrvatske branitelje.

Planira se da će Ivica Nerer stići dana 25. travnja 2024. godine ispred sjedište NATO saveza u Bruxellesu gdje će s početkom u 11,00 sati biti organiziran njegov doček kojem će uz članove Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA", prisustvovati i predstavnici Ministarstva obrane Republike Hrvatske, Ministarstva hrvatskih branitelja, Ministarstva vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske te hrvatski zastupnici u Europskom parlamentu.

Ovim putem, našem članu Ivici Nereru želimo sretnu i sigurnu vožnju od Varaždina do Bruxellesa.

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A4

  A4

 • A5

  A5

 • A6

  A6

 • A7

  A7

 • A8

  A8

 • A9

  A9

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.