OBILJEŽENA 30. GODIŠNJICA POGIBIJE DAMIRA TOMLJANOVIĆA – GAVRANA

  • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, dana 17. veljače 2024. godine nazočili su obilježavanju 30. godišnjice pogibije stožernog brigadira Damira Tomljanovića - Gavrana u organizaciji Udruge ratnih veterana 1. gardijske brigade „Tigrovi“ i Grada Senja.

 Damir Tomljanović Gavran, poginuo je dana 17. veljače 1994. godine tijekom nadzora položaja na obroncima Velebita - Tulovim gredama, kao zapovjednik 2. bojne 1. gardijske brigade „Tigrovi“. Kada je poginuo, bilo mu je 26 godina, a pokopan je tamo odakle je i otišao braniti domovinu, u Krivome Putu.

 Komemorativni skup pod nazivom „Za Hrvatsku kao Tigar“ započeo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na mjesnom groblju Krivi Put, a počast su, uz majku Mariju i članove obitelji, odali i izaslanik predsjednika Republike Hrvatske general pukovnik Marijan Mareković, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Ante Deur, izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik ministra obrane i posebni savjetnik ministra Ivica Ušljebrka, državni tajnik u Ministarstvu hrvatskih branitelja Darko Nekić, župan Ličko-senjske županije Ernest Petry, gradonačelnik Grada Senja Jurica Tomljanović, predsjednik Gradskog vijeća Grada Senja Željko Tomljanović - Beli, predstavnici jedinica lokalne samouprave, predstavnici institucija, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata te brojni građani.  

 Ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved istaknuo je kako će, bez obzira na protok vremena, nastaviti čuvati sjećanja na Damira Tomljanovića Gavrana te iskazivati zahvalu njegovoj majci i članovima obitelji, kao i svim obiteljima koje su podarili svoje sinove i članove svojih obitelji za slobodu koju danas uživamo.

 Nakon odavanja počasti, u župnoj Crkvi Blažene Djevice Marije Snježne u Krivom Putu služena je Sveta misa za pokojnog Gavrana i sve poginule hrvatske branitelje koju je predvodio vojni ordinarij msgr. Jure Bogdan.

 Neka mu je vječna slava i hvala.

 

PODACI O UDRUZI

Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

Harambašićeva 34 42000 Varaždin

Predsjednik : 095 906 4824

Tajnik: 095 230 0652

administrativni tajnik 095 230 0650

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

 

UVJETI KORIŠTENJA

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.