OBILJEŽENA 30. OBLJETNICA VRO „MEDAČKI DŽEP“

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 09. rujna 2023. godine prisustvovali su obilježavanju 30. obljetnice vojno-redarstvene operacije „Medački džep“ u Gospiću.

Svečano obilježavanje 30. obljetnice VRO „Medački džep“ započelo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomen-obilježja u Vojarni 9. gardijske brigade „Vukovi“ Gospić, nakon čega su položeni vijenci i zapaljene svijeće i kod spomen-obilježja „Velebitskim junacima“ na Rizvanuši.

Počast je odana i polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata u Gospiću, a svetu misu za poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje u Katedrali Navještenja blažene djevice Marije predvodio je msgr. Jure Bogdan, vojni ordinarij. Nakon svete mise, okupljeni su se u Mimohodu ulicama Gospića uputili do središnjeg trga gdje je odražana središnja svečanost.

Svečanom obilježavanju su uz članove obitelji poginulih, nestalih i preminulih hrvatskih branitelja, brojne hrvatske branitelje i predstavnike Udruga prositeklih iz Domovinskog rata nazočili i potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića Marijan Mareković, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Gordana Jandrokovića saborski zastupnik Ante Deur, župan Ličko-senjske županije Ernest Petry, gradonačelnik Grada Gospića Karlo Starčević, predstavnici Hrvatske vojske i policije te brojni  građani.

Svečanost je uveličala Klapa HRM „Sveti Juraj“, a na kraju svečanosti, u čast 30. obljetnice VRO „Medački džep“, nebom je preletjela akrobatska grupa hrvatskog ratnog zrakoplovstva „Krila Oluje“.

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • C

  C

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.