ODRŽANA SVETA MISA U KAPELICI SV. JURJA I MANIFESTACIJA „32 KRUNICE ZA 32 GODINE“

Dana 24. travnja 2023. godine povodom blagdana Svetog Jurja, zaštitnika policije, vojske i 7. gardijske brigade „Puma“, u kapelici Sv. Jurja u vojarni 7. gardijske brigade „Puma“ u Varaždinu održana je koncelebrirana Sveta misa. Svetu misu predvodio je kapelan Policijske kapelanije PU Koprivničko – križevačke vlč. Ozren Bizek u koncelebraciji s policijskim kapelanom Policijske kapelanije PU Varaždinske vlč. Ivicom Horvatom.

Prije samog početka Svete mise, Udruga roditelja i udovica poginulih branitelja Domovinskog rata Varaždinske županije, predstavnici PU Varaždinske, pripadnici hrvatske vojske, članovi Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ te predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata sa područja Varaždinske i Međimurske županije zapalili su svijeće za sve poginule, nestale i preminule branitelje iz Domovinskog rata.

Zahvaljujemo kapelanu Policijske kapelanije PU Koprivničko-križevačke vlč. Ozrenu Bizeku i policijskom kapelanu Policijske kapelanije PU Varaždinske vlč. Ivici Horvatu na održanoj Svetoj misi, 2. OMB „PUME“ te svima koji su svojim dolaskom uveličali ovaj događaj.

Istog dana, u popodnevnim satima, sa članovima Moto kluba 4. gardijska brigada Split te predstavnicima Udruga proisteklih iz Domovinskog rata sa područja Varaždinske i Međimurske županije položena je dvadeseta krunica te su zapaljene svijeće za sve poginule kod Križa zahvalnosti kod Crkve sv. Nikole u Varaždinu. Ovu manifestaciju Moto klub 4. gardijska brigada Split održava već punih 10 godina, a zahvaljujući suradnji Moto kluba 4. gardijske brigade Split i Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ krunica se polaže i u Gradu Varaždinu, i to već devetu godinu zaredom. Osim u Varaždinu, krunica u sjeverozapadnoj Hrvatskoj položena je i u Bjelovaru na centralnom spomeniku hrvatskim braniteljima na Trgu Eugena Kvaternika te Koprivnici na centralnom spomeniku hrvatskim braniteljima, a 25. travnja 2023. godine u Čakovcu na spomeniku poginulim hrvatskim braniteljima u Perivoju Zrinski.

• A1

• A2