ODRŽANA SVETA MISA U KAPELICI SV. JURJA I MANIFESTACIJA „32 KRUNICE ZA 32 GODINE“

 • Published in NOVOSTI

Dana 24. travnja 2023. godine povodom blagdana Svetog Jurja, zaštitnika policije, vojske i 7. gardijske brigade „Puma“, u kapelici Sv. Jurja u vojarni 7. gardijske brigade „Puma“ u Varaždinu održana je koncelebrirana Sveta misa. Svetu misu predvodio je kapelan Policijske kapelanije PU Koprivničko – križevačke vlč. Ozren Bizek u koncelebraciji s policijskim kapelanom Policijske kapelanije PU Varaždinske vlč. Ivicom Horvatom.

 Prije samog početka Svete mise, Udruga roditelja i udovica poginulih branitelja Domovinskog rata Varaždinske županije, predstavnici PU Varaždinske, pripadnici hrvatske vojske, članovi Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ te predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata sa područja Varaždinske i Međimurske županije zapalili su svijeće za sve poginule, nestale i preminule branitelje iz Domovinskog rata.

 Zahvaljujemo kapelanu Policijske kapelanije PU Koprivničko-križevačke vlč. Ozrenu Bizeku i policijskom kapelanu Policijske kapelanije PU Varaždinske vlč. Ivici Horvatu na održanoj Svetoj misi, 2. OMB „PUME“ te svima koji su svojim dolaskom uveličali ovaj događaj.

 Istog dana, u popodnevnim satima, sa članovima Moto kluba 4. gardijska brigada Split te predstavnicima Udruga proisteklih iz Domovinskog rata sa područja Varaždinske i Međimurske županije položena je dvadeseta krunica te su zapaljene svijeće za sve poginule kod Križa zahvalnosti kod Crkve sv. Nikole u Varaždinu. Ovu manifestaciju Moto klub 4. gardijska brigada Split održava već punih 10 godina, a zahvaljujući suradnji Moto kluba 4. gardijske brigade Split i Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ krunica se polaže i u Gradu Varaždinu, i to već devetu godinu zaredom. Osim u Varaždinu, krunica u sjeverozapadnoj Hrvatskoj položena je i u Bjelovaru na centralnom spomeniku hrvatskim braniteljima na Trgu Eugena Kvaternika te Koprivnici na centralnom spomeniku hrvatskim braniteljima, a 25. travnja 2023. godine u Čakovcu na spomeniku poginulim hrvatskim braniteljima u Perivoju Zrinski.

 

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • A3

  A3

 • A4

  A4

 • A5

  A5

 • A6

  A6

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • B6

  B6

 • B7

  B7

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • C4

  C4

 • D1 1

  D1 1

 • D1 2

  D1 2

 • D2

  D2

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.