OSLIKAN MURAL U OPĆINI NEDELIŠĆE

 • Published in NOVOSTI

U cilju promocije 7. gardijske brigade „PUMA“ i njezinih pripadnika nastavljamo s aktivnostima oslikavanja murala diljem Hrvatske. U izradu murala uključene su jedinice lokalne samouprave i Ministarstvo hrvatskih branitelja, a glavni pokretač i organizator je Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“.

Tako smo u sklopu projekta „Izrada murala u Međimurskoj županiji“ u petak, dana 17.03.2023. godine oslikali murale s motivima 7. gardijske brigade „Puma“ na zidovima trafostanice koja se nalazi iza zgrade Euroherca na lokaciji: Čakovečka 44, Nedelišće. Dimenzije murala oslikanog na prvom zidu trafostanice su 4,5 x 3 metra, dok je mural na drugom zidu trafostanice dimenzije 4 x 3 metra. Autor murala je zagrebački umjetnik Kruno Tuđen - Thorn.

U planu je dovršetak izrade murala za koja su sredstva već osigurana i to: okolica Splita, gradovi Vinkovci, Prelog, Mursko Središće, Novi Marof, Krapina, Knin i Varaždin te mjesta Poličnik i Pađene.

U dogovoru s lokalnom samoupravom i putem javnih poziva u planu je osiguranje financijskih sredstava i pripadajućih dozvola za izradu murala na području Republike Hrvatske, a posebno u Karlovačkoj, Koprivničko-križevačkoj, Bjelovarsko-bilogorskoj, Krapinsko- zagorskoj, Osječko-baranjskoj i Varaždinskoj županiji. 

Zahvaljujemo Elektri Čakovec i direktoru Igoru Ivkoviću na danoj suglasnosti za izradu murala u Općini Nedelišće, Međimurskoj županiji i županu Matiji Posavcu te Općini Nedelišće i načelniku Nikoli Novaku na iznimnoj suradnji i pomoći u radu Udruge, kao i bivšim pripadnicima 7. gardijske brigade „Puma“ i članovima Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ na sudjelovanju na predstavljanju murala.

 

Priča se nastavlja....

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • B6

  B6

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • D

  D

 • D1

  D1

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.