REKONSTRUKCIJA KAPELICE SV. JURJA

 • Published in NOVOSTI

Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ započela je 2021. godine s realizacijom projekta " Rekonstrukcija kapelice Sv. Jurja“  te je tijekom 2021. godine u sklopu djelomične rekonstrukcije kapelice Sv. Jurja u vojarni 7. gardijske brigade „Puma“ postavljeno 28 spomen ploča preminulim pripadnicima 5. bojne 1. A brigade „Tigrovi“ i 7. gardijske brigade „Puma“ koje su financirane projektom  Ministarstva hrvatskih branitelja.

Zbog postavljanja ploča trebalo je ukloniti postojeći Križni put, pa je izrađen Križni put u obliku vitraja na prozorima kapelice. Zamijenjeno je 14 postojećih prozora i stavljeni su novi prozori sa slikama Križnog puta. Ujedno su i zamijenjena 2 stakla u boji iznad ulaznih vrata u kapelici Sv. Jurja, te je kapelica u potpunosti izvana očišćena i promijenjena su rasvjetna tijela u kapelici.

Zamjena stakala i prikaz Križnog puta financirani su sredstvima Udruge veterana 7. gardijske brigade „PUMA“, tj. iz članarina članova.

Nadalje, u 2022. godini nastavila se rekonstrukcija te je do 30. obljetnice osnutka 7. gardijske brigade „Puma“ završena kompletna rekonstrukcija i izmjena dotrajalih drvenih dijelova ulaznih vrata, a ujedno je postavljena nova nadstrešnica nad ulazom u kapelicu.  U 2023. godini, najkasnije do 23. travnja i održavanja sv. Mise povodom blagdana Svetog Jurja, zaštitnika policije, vojske i 7. gardijske brigade „PUMA“ u planu je demontaža postojećih ploča s portretima poginulih pripadnika, uređenje unutrašnjosti kapelice te ponovno postavljanje ploča s portretima poginulih pripadnika prema datumu pogibije. Osim toga, postavit će se nove kamene ploče podesta dimenzija 8 x 4 metara izrađene od kaljenog granita Rosa porino debljine 2 cm sa novom rampom za invalide na ulazu u kapelicu, a ujedno će se riješiti i problem odvodnje oborinskih voda ukopavanjem pod zemlju te stavljanjem nove drenaže kako bi se prilikom padalina izbjeglo zadržavanje vode na površini kod same kapelice.

Navedene aktivnosti financirane su kroz projekt Ministarstva hrvatskih branitelja.

 

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • C4

  C4

 • C5

  C5

 • C6

  C6

 • D

  D

 • E

  E

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.