VIII. Hodočašće hrvatskih branitelja sjeverozapadne Hrvatske Majci Božjoj Gorskoj, Lobor

Obavještavamo Vas da će se tradicionalno VIII. Hodočašće hrvatskih branitelja sjeverozapadne Hrvatske održati dana 28. kolovoza (nedjelja) 2022. godine u svetištu Majke Božje Gorske u Loboru.

Nositelji organizacije hodočašća su Udruga ratnih veterana 1. gardijske brigade Tigrovi Krapinsko-zagorske županije, Općina Lobor i Župa Lobor.

Svi zainteresirani članovi Udruge veterana 7. gardijska brigada“ PUMA“  i bivši pripadnici 7. gardijske brigade „Puma“ mogu se javiti kontakt osobi zaduženoj ispred Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“  najkasnije do petka  26. kolovoza 2022. godine.

Molimo sve bivše pripadnike brigade i članove Udruge da sudjeluju u obilježjima brigade ili Udruge.

( majica, vesta, beretka ).

Kontakt osoba:

Tihomir Šavorić, mob. 099/215 8800

PROGRAM HODOČAŠĆA

9:00 - 9:30   - okupljanje hodočasnika branitelja kod župne crkve svete Ane, Lobor

9:30 - 9:55   - paljenje svijeća ispred spomenika vrhovnog zapovjednika Franje Tuđmana

9:55              - formiranje kolone sa zastavama udruga ispred župne crkve

10:00            - pobožnost Križnog puta od crkve sv. Ane do Svetišta Majke Božje Gorske

11:00            - hodočasnička sveta Misa

12:30            - prigodni govori na otvorenom dijelu južne strane Svetišta