SVEČANO OTVORENJE PELJEŠKOG MOSTA

Na inicijativu Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ na svečanom otvorenju Pelješkog mosta, dana 26. srpnja 2022. godine, sudjelovali su predstavnici udruga veterana  gardijskih postrojbi.

Svečani program se odvijao s obje strane Pelješkog mosta - na odmorištima Komarna i Brijesta. Tako je po jedan predstavnik  svake gardijske postrojbe sudjelovao  na svečanom otvaranju Pelješkog mosta na odmorištu Komarna, dok su ostali predstavnici udruga, s ratnim zastavama, sudjelovali u svečanom programu na odmorištu  Brijesta prije samog otvaranja mosta.

Sama svečana ceremonija otvaranja Pelješkog mosta  završena je, uz zvuke „Himne slobodi“, spektakularnim vatrometom pod kojim su se susreli automobili  hrvatske proizvodnje, Nevera - Mate Rimca i automobil proslavljenog automobilističkog asa Nike Pulića. Nakon tog čina spajanja  Komarne i Brijeste, mostom su prvi  prošli motoristi sastavljeni od hrvatskih veterana iz raznih braniteljskih postrojbi.

Ovim putem zahvaljujemo se Ministarstvu mora,  prometa i infrastrukture,  Hrvatskim cestama d.o.o.,  Ministarstvu hrvatskih branitelja, restoranu  SORGO u Stonu te domaćinstvu Željko Marić iz Višića BiH na pozivu i domaćinstvu.

• A1

• A2