OTKRIVENA BISTA DR. FRANJI TUĐMANU U LOBORU

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ nazočili su u petak, 20. svibnja 2022. godine u Loboru svečanom otkrivanju  biste prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu, koju je izradila poznata zagorska akademska kiparica, dr. Mirjana Drempetić Hanžić.

Uz potpredsjednika Vlade i ministra hrvatskih branitelja Tomu Medveda kao izaslanika predsjednika Vlade Andreja Plenkovića svečanosti su nazočili saborski zastupnik Siniša Jenkač, župani Željko Kolar i Anđelko Stričak, general Josip Lucić, počasni građanin Općine Lobor Franjo Gregurić, načelnica općine Lobor Ljubica Jembrih,  predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata te brojni drugi uzvanici i gosti.


Sveta misa služena je u župnoj crkvi svete Ane za pokojnog predsjednika Franju Tuđmana te poginule i umrle hrvatske branitelje. Po završetku svete mise spomen bistu je otkrio sin prvog hrvatskog predsjednika, Stjepan Tuđman.

U ime obitelji Tuđman, okupljenima se obratio akademski slikar Antun Mateš koji je citirao književnika Slobodana Novaka, rekavši da je Franjo Tuđman 'milenijska sreća Hrvatske'.  Željko Herceg, predsjednik Udruge ratnih vetarana 1. gardijske brigade 'Tigrovi'  Krapinsko – zagorske županije,  pojasnio je kako je, uz potporu općine Lobor, povod ovoj ideji i inicijativi bila 100. obljetnica rođenja prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana.

 

Ovim putem zahvaljujemo se organizatorima na pozivu i gostoprimstvu.

 

 • A

  A

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • C4

  C4

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • D4

  D4

 • D5

  D5

 • E1

  E1

 • E2

  E2

 • E3

  E3

 • F1

  F1

 • F2

  F2

 • F3

  F3

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.