OBILJEŽEN DAN OBRANE OPĆINE POLIČNIK

Delegacija Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ prisustvovala je 3. siječnja 2022. godine na  proslavi obilježavanja 30. godišnjice  Dana obrane Općine Poličnik.

Dana 3. siječnja 1992. godine neprijatelj nije uspio okupirati područje općine Poličnik i presjeći cestu Zadar-Ražanac-Pag, čime su imali namjeru prepoloviti Hrvatsku na dva dijela. Prisjećajući se tih sudbonosnih dana za opstojnost mlade države Hrvatske, Općina Poličnik  tradicionalno je obilježila 30. godišnjicu  Dana obrane.

Tim povodom dostojanstveno, tiho, u molitvi, brojna izaslanstva položila su cvijeće  i zapalila svijeće  kod spomen obilježja u Suhovarima. Polaganje vijenaca, paljenje svijeća i prisjećanje na poginule  nastavljeno je na centralnom križu kod  crkve sv. Nikole u Poličniku, nakon čega je u crkvi sv. Nikole održana i Sveta misa za sve poginule i Dana obrane koju je predvodio župnik don Damir Juričin.

Neka im je vječna slava i hvala im!

• A1

• A2