Sudjelovanje učenika varaždinskih osnovnih škola i 2. gimnazije Varaždin u obilježavanju 29. obljetnice osnutka 7. gardijske brigade „Puma“

U sklopu obilježavanja 29. godišnjice osnutka 7. gardijske brigade "Puma" Udruga veterana 7. gardijska brigada "PUMA"  je i ove godine, zajedno s pripadnicima 2. OMB „Pume“ dana 22. prosinca 2021. godine organizirala sat povijesti u Parku 7. Gardijske brigade Hrvatske vojske „Puma“. Udruga već petu godinu organizira sat povijesti na kojem naši članovi, veterani  7. gardijske brigade, upoznaju varaždinske osnovnoškolce s poviješću 7. gardijske brigade „Puma“ i njenim ratnim putem te doprinosom 7. gardijske brigade u oslobađanju Republike Hrvatske u Domovinskom ratu.

Ove godine na satu povijesti  sudjelovao je 91 učenik 8. razreda  1., .2., 3., 4. i 6. osnovne škole zajedno sa svojim profesorima. Za sve prisutne Udruga je pripremila razne  klipiće, tople napitke, slatkiše i mandarine.

Dana 23.12.2021. godine, tijekom obilježavanja godišnjice osnutka, na otvorenje i blagoslov  26 spomen ploča koje su nedostajale i  vitraja Križnog puta  u kapelici Sv.Jurja u vojarni 7. gardijske brigade "Puma", bili su nazočni i učenici 2. Gimnazije Varaždin, njih 51, s profesorima povijesti Markim Roguljom i Nikolom Slunjski te ravnateljicom 2. gimnazije Varaždin, Zdravkom Grđan., partnerima u projektu „ Tragovima nacionalnog i lokalnog identiteta“.

Tom prilikom  učenici su položili ruže u kapelici Sv. Jurja za sve poginule,  preminule i nestalog pripadnika "Puma".

Zahvaljujemo se na suradnji Upravnom odjelu za kulturu i obrazovanje Grada Varaždina, navedenim školama, ravnateljima,  profesorima i učenicima.

Ujedno se zahvaljujemo i pripadnicima 2. OMB „Pume“.

• A1

• A2