ISPRAĆAJ IVICE NERERA - BICIKLOM IZ VARAŽDINA DO BRUXELLESA

Dana 15. travnja 2024. godine u ponedjeljak, u 3,00 sata, Ivica Nerer ispred vojarne 7. gardijske brigade „Puma“ krenuo je na put biciklom od Varaždina do Bruxellesa dug 1.509 kilometara čime će obilježiti 15. obljetnicu ulaska Republike Hrvatske u punopravno članstvo NATO-a.

Tim povodom, dana 12. travnja 2024. godine, u petak, Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata, hrvatski branitelji te predstavnici Ministarstva obrane, Ministarstva hrvatskih branitelja i PU Varaždinske ispratili su Ivicu Nerera, bivšeg pripadnika 7. gardijske brigade „PUMA“, člana Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i još uvijek djelatnu vojnu osobu, pripadnika GOMBR-e, 2. oklopno mehanizirane bojne „PUME“.

Ispraćaj Ivice Nerera organiziran je u petak kod Križa zahvalnosti kod Crkve Sv. Nikole u Varaždinu i kod Spomenika poginulim i nestalim braniteljima Domovinskog rata u Perivoju Zrinskih u Čakovcu gdje je održana prigodna molitva i blagoslov putnika koju su vodili vojno- policijski kapelani vlč. Ivica Horvat i vlč. Vjekoslav Vidaček.

Putovanje Ivice Nerera trajat će deset dana, a 25. travnja trebao bi stići na svoje odredište pred sjedite NATO saveza u Bruxellesu.

Ivica Nerer do sada  je biciklirao po triput u Knin i u Vukovar.

Ispraćaju Ivice Nerera na daleki put nazočio je župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, predstavnik Ministarstva obrane Tihomir Marčec i predstavnik Ministarstva hrvatskih branitelja Dinko Tandara.

Župan Varaždinske županije Anđelko Stričak poželio mu je sigurnu vožnju i sretan dolazak na odredište, nakon čega je s predstavnicima Udruga, Ministarstva obrane, Ministarstva hrvatskih branitelja i PU Varaždinske zapalio svijeće za poginule hrvatske branitelje.

Planira se da će Ivica Nerer stići dana 25. travnja 2024. godine ispred sjedište NATO saveza u Bruxellesu gdje će s početkom u 11,00 sati biti organiziran njegov doček kojem će uz članove Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA", prisustvovati i predstavnici Ministarstva obrane Republike Hrvatske, Ministarstva hrvatskih branitelja, Ministarstva vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske te hrvatski zastupnici u Europskom parlamentu.

Ovim putem, našem članu Ivici Nereru želimo sretnu i sigurnu vožnju od Varaždina do Bruxellesa.

• A1

• A2