PREDAVANJE O 7. GARDIJSKOJ BRIGADI „PUMA“ TIJEKOM INTEGRACIJSKE OBUKE MLADIH „PUMA“

  • Published in NOVOSTI

Dana 19.08.2019. godine u Varaždinu u vojarni 7. gardijske brigade, gdje je smještena 2. mehanizirana bojna „Pume“/GOMBR, Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ sudjelovala je u integracijskoj obuci mladih pripadnika 2. mehanizirane bojne PUME. Tijekom integracijske obuke mladih pripadnika 2. mehanizirane bojne PUME stvaraju se temelji za njihov daljnji profesionalni razvoj što predstavlja izuzetno velik izazov, ali i odgovornost. Mladi će se vojnici u narednih pet tjedana razvijati na psihološkom, taktičkom i motoričkom planu čime će se lakše integrirati u svoje postrojbe. Ono što je najbitnije u cijeloj priči jest duh postrojbe „Puma“. Temeljem toga, zapovjednici podređenih postrojbi i prvi dočasnik bojne časnički namjesnik Dalibor Škvarić, organizirali su u ponedjeljak, 19. kolovoza 2019. godine predavanje vezano uz povijest 7. gardijske brigade „PUMA“ te djelovanje postrojbe tijekom Domovinskog rata. Samo predavanje održali su članovi Udruge Jurica Šare, Darko Duhović i Igor Tkalec. Njih su trojica mlađim naraštajima kroz povijesne činjenice, ali i kroz vlastita svjedočanstva, prenijeli cijelu povijest postrojbe „Puma“ i njezin utjecaj na tijek Domovinskog rata i stvaranje moderne i neovisne Republike Hrvatske. Samo predavanje održalo se u Varaždinu u kapelici sv. Jurja, sveca koji je ujedno i zaštitnik 7. gardijske brigade „PUMA“. Plan je da navedeno predavanje preraste u tradiciju u kojoj će se na nove djelatnike prenositi povijest i duh postrojbe „Puma“ i koje će predstavljati temelj svijesti i identiteta svih novih djelantika koji će svoju karijeru nastaviti u Varaždinu. Uostalom, takav proaktivan rad svih bivših i sadašnjih zapovjednika donio je Pumama njihov dobro znani poklič, Semper primus – uvijek prvi, kodeks prema kojem se i dan danas živi.

PODACI O UDRUZI

Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

Harambašićeva 34 Varaždin

Tel : 042 230 065

Mob : 095 906 4824

administrativni tajnik 095 230 0650

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

UVJETI KORIŠTENJA

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.