UDRUGA PUMA SUDJELOVALA NA PRVOM GAĐANJU POVIJESNIH VOJNIH POSTROJBI U HRVATSKOJ

U organizaciji Varaždinske husarske graničarske pukovnije u subotu, 6. travnja Udruga Puma je sudjelovala na prvom gađanju povijesnih vojnih postrojbi u Hrvatskoj.

Gađalo se na streljani Streljačkog društva Varaždin iz osobnog oružja u tri kategorije. Pucalo se iz povijesnog oružja velikog kalibra do 1950. godine, iz suvremenog oružja velikog kalibra do 1950. godine i oružja malog kalibra.

Osim Udruge Puma, sudjelovali su i Udruga specijalne jedinice policije PU varaždinske „Roda“, Karlovačka građanska garda, Somogyi husari iz Kaposvara i organizatori Varaždinska husarska graničarska pukovnija.

Ovoj manifestaciji prisustvovali su i djelatnici 2. Mehanizirane bojne „Pume“, predsjednik Saveza povijesnih postrojbi Hrvatske vojske Emil Črne iz Karlovačke građanske garde i dopredsjednica Europskog saveza povijesnih vojnih postrojbi Nataša Salihović iz Varaždinske husarske graničarske pukovnije.

U kategoriji povijesnog oružja velikog kalibra do 1950.g. Željko Posavec iz Udruge Puma osvojio je 2. mjesto, a u velikom kalibru Željko Posavec iz Udruge Puma osvojio je prvo mjesto.

Ekipno u malom kalibru i ekipno u velikom kalibru tim Udruge Puma osvojio je drugo mjesto.

Ovim putem zahvaljujemo se organizatoru na pozivu i na ugodnom druženju.