ODRŽANA MANIFESTACIJA „27 KRUNICA ZA 27 GODINA“

Dana 22. travnja 2018. godine Udruga veterana 7. gardijska brigada „Puma“ i Moto klub 4. gardijska – Split tradicionalno su i ove godine organizirali manifestaciju „27 krunica za 27 godina“ kojom se čuvaju vrijednosti Domovinskog rata i žrtva koju su podnijeli svi koji su ugradili živote u slobodu i neovisnost Republike Hrvatske.

Moto klub 4. gardijske ovom aktivnošću, u suradnji s udrugama proisteklim iz Domovinskog rata, povezuje sve krajeva Domovine posjećivanjem mjesta koja su od izuzetne važnosti za Domovinski rat i noviju Hrvatsku povijest, čime se čuva sjećanje na sve ono što su hrvatski branitelji i svi koji su podnijeli žrtvu ostavili u nasljeđe budućim naraštajima. Polaganjem krunica, koje su za ovu prigodu izrađene i blagoslovljene u Svetištu Kraljice mira u Međugorju, na spomen obilježjima iz Domovinskog rata odaje se počast žrtvama i čuva dostojanstvo Domovinskog rata. Manifestacija se provodi od 20. do 28. travnja širom Hrvatske, a u sjeverozapadnoj Hrvatskoj krunica se polaže u Varaždinu, Koprivnici i Bjelovaru.

Kod crkve sv. Nikole u Varaždinu u nazočnosti hrvatskih branitelja, predstavnika udruga iz Domovinskog rata te građana, među kojima je bio i predsjednik varaždinske Županijske skupštine Alen Runac, okupljenima su se kratko obratili predsjednik Udruge veterana 7. gardijska brigada „Puma“ Robert Puja i predsjednik Moto kluba 4. gardijska – Split Zlatko Borojević, nakon čega je na Križ zahvalnosti položena krunica uz molitvu, koju je vodio župnik Stjepan Najman, i paljenje svijeća.