Obilježen Dan oslobođenja grada Varaždina i Dan branitelja Varaždinske županije

 • Published in NOVOSTI

Udurga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ sudjelovala je 22. rujna 2017. godine na svečanom mimohodu ratnih postrojbi kojime je prikladno obilježena 26. obljetnica oslobođenja grada Varaždina te Dan branitelja Varaždinske županije. Mimohodu su prisustvovali predstavnici ratnih postrojbi koje su sudjelovale u oslobođenju Varaždina 1991. godine i postrojbe iz Varaždina koje su sudjelovale u Domovinskom ratu - postrojba PU varaždinske, postrojba Specijalne jedinice policije RODA, Odred Narodne zaštite Varaždin, 104. brigada Hrvatske vojske, 5. bojna 1. A brigade „TIGROVI“ te postrojba 7. gardijske brigade „PUMA“. Praćen Gradskim puhačkim orkestrom Hrvatskih željeznica, mimohod je krenuo s Kapucinskog trga, gdje je također bio organiziran Taktičko-tehnički zbor, te se prvo zaustavio kod crkve svetog Nikole kako bi se kod Križa zahvalnosti svečano položili vijenci. Nakon odavanja počasti poginulim braniteljima, mimohod se nastavlja do Korza gdje je održan prigodan program prilikom kojeg su svečane govore održali predstavnik Udruge branitelja Goran Mihalić, gradonačelnik grada Varaždina Ivan Čehok, državni general Zdravko Jakop, župan Varaždinske županije Radimir Čačić i izaslanik predsjednice Republike Hrvatske general Miljenko Filipović. Na Korzo je također iznesena velika hrvatska trobojnica - replika zastave koja je 1995. bila izvješena na Kninsku tvrđavu kao simbol pobjede Hrvatske u Domovinskom ratu.

 

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

PODACI O UDRUZI

Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

Harambašićeva 34 Varaždin

Tel : 042 230 065

Mob : 095 906 4824

administrativni tajnik 095 230 0650

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

UVJETI KORIŠTENJA

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.