ODRŽANA SVETA MISA ZADUŠNICA ZA POGINULE, NESTALE I UMRLE BRANITELJE 65. SAMOSTALNE BOJNE ZNG I DRUGIH RATNIH POSTROJBI HV-a I MUP-a

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 28. listopada 2023. godine nazočili su Svetoj misi zadušnici za poginule, nestale i umrle branitelje 65. samostalne bojne ZNG i drugih ratnih postrojbi Hrvatske vojske i Ministarstva unutarnjih poslova te blagoslovu zastave Udruge branitelja Općine Križ.

Uoči Svete mise, na mjesnom groblju u Križu, položeni su vijenci i zapaljene svijeće. Odavanju počasti nazočili su obitelji poginulih, nestalih i preminulih hrvatskih branitelja, hrvatski branitelji, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanik potpredsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda Dinko Tandara, brigadni general Rudi Stipčić, predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Zlatko Hrastić, predstavnici Grada Ivanić-Grada i Općine Kloštar Ivanić te predstavnici domaćina Udruge branitelja Općine Križ.

Sveta misa zadušnica, u povodu blagdana Svih svetih, održana je u Župnoj crkvi Uzvišenja Sv. Križa, a predvodio ju je vlč. mr. sc. Janko Lulić, kancelar Sisačke biskupije. Po završetku Svete mise blagoslovljena je nova zastava Udruge branitelja Općine Križ, a župni zbor izveo je hrvatsku himnu te je zvonima Župne crkve označen ponos i poštovanje prema životima svih onih koji su dali svoj život za Hrvatsku. Nakon Svete mise, uslijedio je obilazak Spomen sobe hrvatskih branitelja i druženje.

Ovim putem, zahvaljujemo se organizatorima, Općini Križ i Udruzi branitelja Općine Križ na pozivu te na organizaciji događanja u spomen na poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje. Nažalost, iz nekadašnje općine Ivanić-Grad, tijekom Domovinskog rata smrtno su stradala četvorica pripadnika brigade: Marinko Kuljanac, Perica Lovrenčić, Željko Misirić i Damir Pavlić.

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ nakon obilježavanja obišli su posljednja počivališta poginulih i preminulih pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“ u mjestima Križ, Ivanić Grad i Rečica Kriška.

• A1

• A2