Poziv na hodočašće Marijanski zavjet za Domovinu 29. i 30. lipnja 2023. godine

Pozivamo obitelji poginulih, nestalog i preminulih pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“,  bivše pripadnike 7. gardijske brigade „Puma“, članove Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, hrvatske branitelje te sve zainteresirane da u četvrtak,  29. lipnja 2023. godine prisustvuju svetoj misi u sklopu hodočašća Marijanski zavjet za Domovinu koja će se održati u Varaždinu u crkvi Sv. Josipa na Banfici s početkom u 18:00 sati. Idućeg dana, u petak, 30. lipnja 2023. godine, sveta misa održat će se u varaždinskoj katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo u Varaždinu u 7:30 sati.

Svi zainteresirani koji se žele priključiti hodočašću od Varaždina do Ivanca mogu to učiniti dana 30. lipnja 2023. godine po završetku svete mise u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije u Varaždinu.

Marijanski zavjet za Domovinu zadnjih osam godina pješice je prošao cijelom Hrvatskom te dijelom Bosne i Hercegovine, pa sve do Dubrovnika. Ovogodišnje hodočašće krenulo je iz Osijeka 11. lipnja, te nakon više od 1700 km i 75 dana hoda, završava u Dubrovniku 24. kolovoza 2023. godine. I ove godine organizirane su neke priključne rute na inicijativu samih mještana. Cilj hodočasničke rute je povezati sva marijanska svetišta u Hrvatskoj u jedan hodočasnički put.

Marijanski zavjet za Domovinu između ostaloga obuhvaća upoznavanje s povijesno-kulturnom i prirodnom baštinom Republike Hrvatske, promiče temeljne vrijednosti naše Domovine i Domovinskog rata, pozitivno utječe na psiho-socijalni život branitelja, potiče iskorištavanje turističkih potencijala gradova i sela koji se nalaze na ruti kojom prolazimo, te potiče sportsko rekreacijski turizam (u planu je da postane najduža biciklistička i pješačka staza u Republici Hrvatskoj). Projekt je pokrenut u suradnji mladih i branitelja. Kroz međusobno zbližavanje cilj je premostiti i nadići međugeneracijski jaz nerazumijevanja i krivog razumijevanja pojedinačne razine odnosa.

Informacije na:

Web:  http://www.marijanskizavjet.hr/ruta-2023/

Facebook: https://www.2343ec78a04c6ea9d80806345d31fd78-gdprlock/marijanskizavjetzadomovinu